Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vysoké Tatry ve dnech 26.3-31.3.2017 do hotelu Nezabudka

26. 3. 2017

Členové KVT Havířov vyjeli „pokořit" Vysoké Tatry ve dnech 26.3-31.3.2017 do hotelu Nezabudka

Několikrát jsme už slyšeli chválu na tuto lokalitu a tak jsme rozmýšleli, zda to nezkusit. Po různém sondování kdo má zájem se nakonec přihlásila skupinka zhruba 36 turistů či příznivců. Objednali jsme si to v CK Havířov (p.Pavlas). Zbytek do 50 osob doplnili jiní zájemci. Bohužel někteří naší měli smůlu a to proto,že je postihly zdravotní komplikace a nemohli  s námi vyjet. Vše bylo doplněno náhradníky. Den „D“ nastal v neděli 26.3.2017 odjezd byl v 10.00 hodin od Kauflandu. Abychom to neměli tak jednoduché tak náš bus měl velmi podhuštěné levé přední kolo a nemohl řádně jet. U dvou čerpacích stanic se nepodařilo dofoukat kolo. Jeli jsme zhruba 30 kilometrovou rychlosti do Těrlicka. Tady i s komplikacemi se to zdařilo a my konečně se zpožděním hodiny vyrazili do Tater. Další omezení nás čekalo na Slovensku, ale vše dopadlo OK a my se najednou objevili před Nezabudkou. Následovalo seznámení s režimem, personálem i možnostmi co nás zde čeká. Ubytovali jsme se, následovala cesta na žel stanicí, kde jsme si vyřídili průkazky na vlaky zdarma. Prošli malým okolím hotelu, povečeřeli a usedli, abychom se domluvili co dál. Vedení CK nám oznámilo, že hned v pondělí jedeme do Vrbova  navštívit termály.

Pondělí ráno jsme po snídani vyrazili směr Vrbov. Těsně před Vrbovem jsme projeli cikánskou osadou. Hrůza a děs. Po dalších 6 km jsme byli u termálu. Užili jsme si to. Někteří teprve poprvé (my).  Vše dopadlo úspěšně a beze ztrát. Odpoledne jsme vyzkoušeli jízdu zubačkou zdarma na Štrbské Pleso. Prošli jsme okolo plesa, trošku jsme si zakoulovali s „angličany“ kteří byli s námi. Následoval návrat a po večeří trošku zábavy. 6,5km.

V úterý jedeme do Starého Smokovce a máme úmysl vyjet na Hrebienok. Po příchodu ke stanici lanovky zjišťujeme, že nepremáva. To nám nevadí a jdeme hezky pěšky až nahoru. Musím ještě poznamenat, že nás provází nádherná modrá obloha a sluníčko hřeje. Jdeme jen v krátkých rukávech a hezky se potíme. Vše zvládnuto a nahoře jsme odměněni výhledy a hlavně nás zaujaly ledové sochy umístěné ve dvou kopulích. Prohlídka je zdarma a v jedné je nádherný ledový kostel. Autor jej zhotovil z ledu, sám byl zde oddán a prý následují i jiní zájemci. Po osvěžení jdeme k Bilíkové chatě a zkoušeli jsme dojít k vodopádům. Pro velmi zledovatělý povrch to nakonec vzdáme. Přece jen si ceníme svého zdraví. Vracíme se po silnici do Smokovce. Navštívíme cukrárnu a vláčkem domů. 10km.

Středa je busový zájezd. Nejdříve navštívíme výrobnu whisky v Hniezdne. Prošli jsme celým podnikem s ukázkou starých řemesel a na konci jsme i ochutnali whisky. Hold nejsme na ni zvyklí, a tak nemáme co hodnotit. Mnozí v podnikové prodejně ji koupili. Dále jsme navštívili Čokoterii – výrobnu čokoládových výrobků. Ochutnali i horkou čokoládu a následně pokračovali dál. Projeli jsme Podolinec, SpišskouStarou Ves a v Majerech jsme navštívili Ski areál Eland i hotel ELAND ve kterém jsme měli domluvený oběd. Po malém odpočinku jsme byli odvezení do přístaviště k řece Dunajci. Odsud jsme pluli na pltích zhruba 11 km po Dunajci. Jde o hraniční řeku mezi Slovenskem a Polskem. Těm kteří se zúčastnili, se to líbilo. Někteří se trošku báli a tak byli převezení busem  k chatě Pieniny. Pro  pořádek  jsme v Pieninském Národním Parku !!! Na pltích to bylo báječné.U vody  bylo trošku chladněji, ale jinak super. Plťáci nám vše okomentovali, popsali a povyprávěli vtipné příhody. Po „vylodění“ jsme museli ještě ujít nějaký km k chatě Pieniny. Odsud už jen návrat na Nezabudku.2 km + 11 km na pltích.

Čtvrtek se naše skupinka rozhodla dojít na Popradské Pleso. Zubačkou na Štrbské Pleso a odtud pěšky dál. Byla to docela složitá cesta. Šli jsme po značce,ale pokud se šlo do kopce byla pohoda. Trošku chyběl někomu dech, ale když jsme sestupovali a v lesních úsecích byl zledovatělý povrch – šlo o „život“. Ona trasa nejdříve stoupá, pak je úsek s klesáním a opět vzhůru a k plesu se dochází klesáním. Dalo nám to zabrat. Někteří i upadli, ale hlavně, že se to obešlo bez úrazů. Po posilnění i občerstvení v chatě u plesa jsme se vraceli po asfaltové cestě k železniční zastávce Popradské Pleso a odsud vláčkem domů. Dnes máme 11,5 km za sebou. Večer jsme poseděli trošku a měli rozlučkovou. Nic se nepřehánělo neboť zbývalo balit a zítra je návrat do Havířova.

Pátek- ráno po snídani se nakládají kufry. Prochází okolí a po obědě, který je v 11 hodin je rozhodnuto v poledne vyrazit domů.

Myslím si,,že se to všem líbilo. Cena přiměřená a hlavně tak nádherné počasí jaké nám  Anička „objednala“ můžou ostatní jen závidět. Samozřejmě i ostatní účastníci si dle libosti i možnosti užívali různé výlety, procházky a hlavně využívali vířivku, bazén, sauny i proceduru na hotelu - vše v ceně. Malou kaňkou celého pobytu byl jeden večer nezaviněný žádným z klientů CK. Snad už příště se to nezopakuje. Nachozeno máme různě. Naše skupinka 35-40 km. Protože kromě popsaných cest se ještě chodilo po okolí a do hospůdek, a to se neměřilo!

Zapsal a nafotil Jarda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vysoké Tatry

(Anděla, 15. 4. 2017 10:39)

Pěkně popsaná krásná dovolená. Lépe to ani nemohlo být napsáné.